Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Ekologický úklid

Ekologický úklid

Uklizenou domácnost má rád každý z nás. Snažíme se o co nejnablýskanější domácnost, ale uniká nám fakt, že sice máme uklizeno doma, ale používáním chemických přípravků škodíme nejen životnímu prostředí, ale i sobě a lidem kolem nás. Tomu však může být konec! Už nemusíte chodit do drogerie nakupovat drahé chemické prostředky, stačí, když se podíváte do kuchyně, ukrývají se tam totiž poklady, které váš domov uklidí tak, abyste ničemu a nikomu neškodili.

Co takhle zkusit úklid odmácnosti trochu jinak, ale se stejným výsledkem?

Velmi oblíbeným čistícím prostředkem, který je zdravotně nezávadný a finančně velmi přijatelný, je ocet, který se může použít jako dezinfekce, aviváž i odstraňovač vodního kamene.

Kde se dá všude ocet použít?

  • Čištění pračky – Čas od času je vhodné do pračky nalít ocet, zapnout na 90 stupňů a nechat vyvařit. Pračku tím skvěle vyčistíte od nečistot a zabráníte usazování vodního kamene.
  • Odstranění vodního kamene z rychlovarné konvice – nalijte do konvice ocet a vodu a nechte vařit. Veškerý kámen se rozpustí!
  • Umyvadlové baterie, toalety, vany – Do rozprašovače nalijte ocet a studenou vodu, nastříkejte a nechte působit. Uvidíte, jak se budou povrchy krásně lesknout!
  • Ocet je také skvělým leštidlem na okna a zrcadla!

Jedlá soda je známá jako kuchyňská přísada, ale rozhodně se vyplatí ji zapojit i při úklidu. Stejně jako ocet je nezávadná a velmi levná. Kde ji využijeme?

  • Při praní – rozpouští nečistoty a odstraňuje pachy
  • Při úklidu – smícháte-li sodu s octem, báječně směsí vyčistíte keramické povrchy, troubu, sprchový kout,...
  • Termosky a dětské lahve se velmi těžce čistí, tomu může být konec, pokud do nádob nasypete sodu, smícháte s horkou vodou a necháte působit přes noc.
  • Připálené nádobí – už se vám několikrát stalo, ž ejste připálili jídlo a hrnec nešel vyčistit ani drátěnkou? Příště postačí, když na dno hrnce nalijete vodu, zasypete sodou a povaříte. Poté nechte působit přes noc. Připálenine půjde dolů sama!
  • Pro odstranění pachů z koberců, gaučů, křesel a pelíšků pro psy a kočky nasypte na povrch sodu, nechte půl hodiny působit a vyluxujte.

Ještě si myslíte, že je k úklidu nezbytně potřeba drahých chemických přípravků?

TOPlist

aktualizováno: 12.01.2019 00:25:27