Mytí oken a žaluzií

Mytí oken a žaluzií

Přes všechny moderní vymoženosti a reklamy na přípravky a pomůcky, které to dělají skoro samy, patří mytí oken a zejména žaluzií mezi nejneoblíbenější činnosti téměř každé hospodyňky. Úmorná a časově náročná práce, jejíž výsledek s sebou často odnese první déšť…

Na všechno sama?

Samozřejmě můžete požádat o pomoc manžela nebo do práce zapojit odrostlé děti, pokud si troufáte. Můžete požádat o pomoc kamarádku, máte-li takovou, která trpí pořádkumilovnou mánií, jenž není beze zbytku využita, nebo se porozhlédnout po okolí, jestli nenajdete někde poblíž někoho, kdo si potřebuje akutně přivydělat. Nejjednodušší a nejjistější ale bude vyhledat si v inzerci firmu, která má mytí oken a žaluzií v popisu práce.

Proč odborníky?

Přijde vám využití specializované firmy, která si za své služby nechá zaplatit, jako zbytečné mrhání finančními prostředky? Zkuste se na to podívat takto: Šmouhy na skle a nedbale setřené žaluzie určitě nestojí za dusnou atmosféru a hádky s nejbližšími, kamarádce své výhrady k její pečlivosti asi také budete předkládat jen velmi, velmi opatrně – zato u placené služby máte nárok na jakékoliv požadavky a výsledek zcela podle svých představ.

Jak na to

Jestliže nechodíte kolem sídla úklidové firmy cestou z práce a o žádné neví ani vaši blízcí, s důvěrou se obraťte na internet. Jistě vás nezklame, protože úklidové firmy najdete skutečně všude, nejen ve velkých městech – ale protože na ženy je nakládáno stále víc, často víc, než jsou schopny reálně zvládnout, bývají také velice vytížené. Proto počítejte s určitou čekací dobou – a pokud se rozhodnete pro úklid u příležitosti Vánoc nebo Velikonoc, přihlaste se dostatečně včas, jinak na vás přijde s vánočním úklidem řada někdy v únoru.

Kolik za to?

Ceník za mytí oken a žaluzií se bude lišit region od regionu. Zpravidla se však platí od metrů čtverečních a za žaluzie zvlášť. Pro určení konečné ceny je také podstatný typ oken, jiné ceny platí pro stará okna dřevěná, jiný pro modernější typy oken plastových.
TOPlist

aktualizováno: 13.12.2018 00:43:49